Aktuality

PUSTili jsme kačky!!!! A stálo to za to :-)


Pátý ročník benefice PUSŤ KAČKU jsme si všichni užili společně se stovkami z vás, hrdých majitelů žlutých závodnic. Děkujeme všem, kteří jste fandili, přišli do Vodáckého centra v Českých Budějovicích i těm, kteří drželi palce na dálku. Děkujeme mnoha dobrým duším, které pomáhaly závody uskutečnit. Výtěžek je zatím téměř 160 000Kč! Celý bude využit na pomoc dětem s postižením a autismem a jejich rodinám v jižních Čechách. DÍÍÍÍKKKKYYYY! kač kač ...

Počasí se zdálo napínavé, ale vydrželo nepršet až téměř do konce. Jenom pánové Dlouhý, Široký a Bystrozraký, v podání divadla Táta a máma, se museli přesunout pod stan, ale při samotném fandění jsme nezmokli a tak si děti i dospěláci mohli mimo závodu užít i  lezeckou stěnu, skákací hrad, divadelní ateliér a hry Divadla Studna, tvoření, nácvik záchrany tonoucího se žabákem Kvakem, hry s Gaudeem a další bezva program.

Jako první závodily kachny velké, rozdělené do třech rozjížděk. Celkem 52 žlutých "obryň" se popralo o svou účast ve finále, které bylo třeskutě napínavé! Kanál skýtá mnohé zpětné proudy a první závodník v polovině trati je často o pár metrů dále závodníkem posledním. Některé z kaček se rovnou po startu vydaly nečekaně proti proudu. Jako třeba kačka Tony+Fany+Bety, která musela být vysvobozena a vrácena zpět do proudu :-). Nakonec byla nejúspěšnější kachnička-bazének rodiny Janouškových z Plané nad Lužnicí a věříme, že si rodina svou cenu - pobyt v Penzionu U obory na Šumavě užije a bude na kačkazávod v dobrém vzpomínat.

Závod malých kaček byl v mnohém jiný. Počet závodnic přesáhl číslo  V den 1 700! V neděli ve 12 hodin, před uzavřením online registrací, stálo na startu (bylo připraveno v krabicích :-)) 1360 závodnic. Dalších 370 malých kaček jste si přikoupili na závodišti a dobrovolníci měli co dělat, aby kachní poptávku stihli uspokojit. Po startu (vysypání z krabic) se kačky rychle dostávaly do cíle a prvních 54 vyhrály majitelům některou z cen. Výherce a jejich ceny najdete tady.

FOTOGRAFIE najdete zde

Pátý ročník byl zase o kousek úspěšnější než ty předešlé. Ale bez vás všech, kteří jste přispěli, přišli či pomáhali, by to tak nebylo!

Rádi bychom poděkovali mnohým příznivcům a kačkopřátelům, bez kterých bychom PUSŤ KAČKU nikdy nemohli zorganizovat.

 • Nadaci Petry a Petra Petrlíkových za zaštítění sbírky Pusť kačku a finanční podporu 20 000 Kč.
 • Statutárnímu městu České Budějovice za finanční dar 44 000 Kč na zajištění doprovodného programu a propagaci akce.
 • Grafickému studiu a tiskárně RUDI a.s. za bezplatný tisk většiny plakátů, bannerů a letáčků.
 • Vodáckému centru České Budějovice za bezplatné zapůjčení areálu.
 • Kristině Vrkočové z ČT za erudované moderování závodu.
 • Studiu Machina za bezplatnou správu webu Pustkacku.cz.
 • Společnosti Titanic za pomoc při odchytu kaček v cíli.
 • Davidovi Peltánovi za mistrně zachycené kachní okamžiky na fotky.
 • Restauraci Na Kanále za bezplatné zapůjčení stanů a občerstvení.
 • Společnosti RUNCzech za pomoc s progapací závodů na Rodinném běhu a 1/2 maratonu v ČB
 • Dobrovolníkům za pomoc při prodeji a organizaci: Lence Maťhové, Kačce Vališové, Editě Zelenkové, Nikole Čadové, Jirkovi Chlaňovi, Týně Hrubé, Adéle Štefanové, Arlovým Karlovi, Báře a Milušce, Žákové Františce, Gábě a Lesslerové Janě.
 • Adéle Mrázkové za kachní šité a háčkované rozkošné kačkověcičky
 • Lence Vaňáskové za nápadité háčkované čepice
 • Děkujeme všem dárcům cen: Jejich seznam najdete zde
 • Děkujeme všem sponzorům velkých kaček. Jejich seznam najdete zde

Děkujeme vám všem, kteří jste si pořídili svou vlastní závodnici a podíleli se na tvorbě netradičního závodu, který pomáhá...DÍKY!

 

Za I MY, o.p.s. Klára Csirková a za APLA JC Lucie Hnojnová


Generální partner


Partneři bez kterých by to nešlo..