KAČKY pomáhají

dětem s postižením, osobám s poruchou autistického spektra a jejich rodinám.

 

PROČ JE POMOC DŮLEŽITÁ?

Děti s postižením či autismem a jejich rodiny mají život obtížnější, než my ostatní. Zaslouží si naši pomoc. Aby zvládly náročnou péči v domácím prostředí, aby dítě motivovali a rozvíjeli, aby se neuzavřeli, ale se rozvíjeli a žili co nejlépe. Každý někdy potřebujeme pomoc, pomáhejme, když můžeme!


Jak KAČKY POMÁHAJÍ?

Výtěžek závodu je vždy rozdělen na dvě poloviny. Polovina je využita obecně prospěšnou společností I MY na službu "ranou péči", kterou poskytuje 40 rodinám dětí s postižením v Jihočeském kraji. Druhá polovina zajistí služby pro klienty asociace pomáhající lidem s autismem APLA JC

 

Jak KAČKY POMÁHALY?

 

Rok 2017

Malých kaček závodilo 11. 6. 2017 více než 1 600 a 28 velkých . Celkově jste tak svými kačkami přispěli na to, abychom mohli celoročně pomáhat nejméně 150 dětem s postižením nebo autismem a jejich rodinám přímo v jejich domovech. Více o tom jak, si můžete přečíst na stránkách organizací I MY a APLA JC. Fotky a videa zde.

Rok 2016

Malých kaček závodilo 12. června 2016 více než 1 700 a velkých 52 - vyzávodili jste tak pro děti s postižením a autismem 165 252 Kč! Děkujeme!

FOTOGRAFIE najdete zde

Rok 2015

7. června 1 641 malých kaček. Na sbírkové konto jste darovali startovné ve výši 152 000 Kč a 20 000 Kč věnovala Nadace Petry a Petra Petrlíkových. To je krásné a obě poloviny daru společnost I MY i sdružení APLA Jižní Čechy využijeme na pomáhání dětem s postižením, osobám s autismem a jejich rodinám. Jak konkrétně se dozvíte na našich stránkách. Děkujeme! 

Rok 2014

výtěžek dobročinného závodu  112 534 tisíc korun! V  I MY dokázali za  57 tisíc zajistit službu ranou péči téměř pro 4 rodiny na půl roku a v APLA JC uskutečnila 12 výjezdů do rodinA to je krásné! 

Rok 2013

pomáhal výtěžek 94 300 Kč zajistit terénní služby pro klientské rodiny obou organizací (I MY, o.p.s. i APLA JC z.s.), které dojíždějí do rodin po celých jižních Čechách.

Rok 2012

byl výtěžek 53 650 Kč využit na čtyřdenní relaxačně-terapeutický společný pobyt rodin dětí s postižením s I MY a s APLA JC na letní tábor pro děti s autismem. Obě akce proběhly s podporou dobrovolníků, kteří pomáhali s náročnou péčí o děti i dospělé.

Co dělají organizace I MY a APLA JC?

Obě podporují rodiny v jejich obtížné situaci pomocí provázení, odborného poradenství, rozvojem dovedností dětí i dospělích s postižením, posilují rodiny v jejich péči tak, aby lépe zvládali náročnou péči v domácím prostředí, půjčují pomůcky, hračky i literaturu, zajišťují setkávání, přednášky, sociální poradenství a integraci. 

A to vše i díky Vám všem, kteří jste si koupili svou závodní KAČKU. DĚKUJEME.

Rodiče i děti s postižením a jejich sourozenci na setkání klientských rodin


Generální partner


Partneři bez kterých by to nešlo..